Kurs Piechoty Mrozy 2017

Sekcja Informacji i Promocji JS 3053
Zostaw komentarz

W dniach 21-22 stycznia 2017 roku strzelcy Naszej Jednostki uczestniczyli w Kursie Piechoty, który odbył się w Mrozach. Jest to podstawowe szkolenie, które otwiera drogę do wielu rozmaitych kursów. Przeprowadzała je Mazowiecka Obrona Terytorialna wraz z pomocą SJS Strzelec.

Pierwszy dzień kursu rozpoczął się o godzinie 9:00. Kursanci po zaznajomieniu się ze sobą oraz ze swoimi przełożonymi podeszli do wstępnego testu zwanego „wejściówką”, który miał na celu sprawdzenie wymaganej do podejścia do szkolenia wiedzy, takiej jak znajomość etatowej broni 12sto osobowej drużyny lekkiej piechoty, szyki patrolowe/przekształcanie szyków czy znaki dowodzenia. Następnie grupa została podzielona na dwie drużyny i wyruszyła w teren. Szkolenie praktyczne trwało 7 godzin i wymagało od strzelców wiele zaangażowania, zorganizowania oraz ciężkiej pracy. Przerabianymi zagadnieniami była reakcja na zasadzkę, na kontakt, atak na punkt umocniony oraz na bunkier. Po ćwiczeniach kursanci udali się na wykład wyjaśniający wszelkie niejasności i zapytania, które mogły powstać podczas praktyki.

Dzień drugi rozpoczął się o godzinie 6:00. To w tym dniu od godziny 8:00 do godziny 11:00 trwał egzamin, który miał na celu sprawdzenie nabytej podczas kursu wiedzy. Aby utrudnić zadanie, drużyny zostały skierowane na inny, nieznany im teren. Całość sprawdzianu umiejętności przebiegała bardzo dynamicznie i wymagała pracy drużynowej i współdziałania, jednak nie stanowiło to przeszkody dla naszych strzelców.

Kurs ten był zarówno dobrą okazją do sprawdzenia się w grupie jak i ciekawą przygodą i okazją do poznania strzelców z innych jednostek z całej Polski. Można było również poznać inne warianty znanych już działań czy przedstawić sobie już znane.

Zostaw komentarz

WP Theme & Icons autorstwa N.Design Studio. Modyfikacja: pwd. Przemek Spaczek.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się